Informace ke znovuotevření MŠ Meziškolská od 12.4.2021

Vážení rodiče,

posílám Vám upřesňující informace k zahájení provozu Mateřské školy Meziškolská.

Prosím Vás o respektování požadavků školy, které vyplývají ze zákonů, vyhlášek a nařízení k ochraně veřejného zdraví. Vybrala jsem pro Vás vše podstatné, co se bude týkat Vás a Vašich dětí při návratu do provozu naší školy:

V rámci opatření vydaných MŠMT a MZ ze dne 6.4.2021 vyplývá, že v první fázi rozvolňování bude umožněno účastnit se předškolního vzdělávání dětem, které mají povinné předškolní vzdělávání. Dále pak dětem, které spadají do skupiny výjimek, viz. informace v LYFLE a bod č. 14 v přiloženém dokumentu Mimořádné opatření MZ.

DĚTI SE MOHOU POHYBOVAT V PROSTORÁCH ŠKOLY BEZ ROUŠKY. 

Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ NENÍ MOŽNÉ DODRŽET STÁVAJÍCÍ ROZDĚLENÍ DĚTÍ DO JEDNOTLIVÝCH TŘÍD.

SEZNAMY ROZDĚLENÍ DĚTÍ DO TŘÍD BUDOU VYVĚŠENY VE VESTIBULU ŠKOLY.

V rámci docházky do mateřské školy budou děti 2x týdně testovány antigenními neinvazivními testy Lepu rapid, a to v pondělí a ve čtvrtek. Nebo první den přítomnosti dítěte v MŠ v daném týdnu. Dále pak znovu s odstupem alespoň 2 dnů. Test budou provádět sami rodiče ve vestibulu školy za asistence zaměstnance školy. Tyto testy odevzdají tomuto zaměstnanci, který je uloží na dobu cca 15 minut na připravené odkládací místo. Rodiče s dětmi v této době budou muset počkat mimo budovu školy. (Je nám líto, ale škola nedisponuje žádnou místností, která by mohla být po tuto dobu určena jako bezpečná čekárna, a to ani v případě nepříznivých povětrnostních podmínek.) Po vyhodnocení testu, bude-li negativní, budou děti vpuštěny do budovy školy spolu s rodiči, tak jak je běžné. Doprovázející osoby musí být vybaveny respirátorem dle platného nařízení. V případě pozitivního výsledku testu, bude muset dítě absolvovat PCR test, jehož výsledek je rodič povinen sdělit škole při obnovení docházky. Výsledky antigenních testů budou zapisovány do denních přehledů testování dle Mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví

Postup po vyhodnocení po testování.

Bude možné užít i schváleného antigenního testu, který si donesete pro dítě do MŠ. Test však musí proběhnout vždy přímo v mateřské škole za asistence zaměstnance školy. Další možností je předložení negativního výsledku PCR testu dítěte, ne staršího 48 hodin, který je platný jeden týden.

Informace a instrukce potřebné k testování ve školách a školských zařízeních jsou uvedeny na adrese https://testovani.edu.cz/

 

Kompletní manuál testování vydaný MŠMT.

Kontrolní seznam příznaků COVID-19 u dětí.

 

Pevně věřím, že současnou situaci společně zvládneme a umožníme tak dětem strávit klidné jaro s kamarády v naší školce.

 

Těšíme se na Vás. V případě dalších dotazů mě, prosím, kontaktujte.

 

 Za celý tým MŠ Meziškolská

Hana Krejčová-ředitelka 

 

 

 

Další novinky

07.05.2021 MŠ Meziškolská o prázdninách
Vážení rodiče, MŠ Meziškolská bude během letních prázdnin od 1.7.2021 do 31.8.2021 UZAVŘENA.   Přerušení provozu v době letních prázdnin 2021.pdf   Probíhat budou LETNÍ TÁBORY pro přihlášené děti v době od 1. do 9.7...
 

27.04.2021 Testování PCR
Vážení rodiče, od 29.4.2021 budeme testovat děti PCR testy ze slin ve spolupráci s laboratoří SPADIA LAB, a.s. Podrobnosti naleznete v příloze: Manual_CZ_resaliva.pdf Bližší informace Vám rádi podáme osobně, či telefonicky....
 

23.04.2021 Letní tábor 2021
VEŠKERÉ INFORMACE OHLEDNĚ LETNÍCH TÁBORŮ V MATEŘSKÉ ŠKOLE MEZIŠKOLSKÁ VÁM PODAJÍ LEKTORKY:   Bc. Lenka ŠLEMROVÁ pro termín 1.-9.7.2021 s názvem CESTA DO PRAVĚKU telefon: +420 605 715 721 e-mail: meziskolska@email.cz  Plakát ...
 

09.04.2021 ZRUŠENÍ DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Vážení rodiče, posílám zprávu o ZRUŠENÍ DNŮ OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v naší Mateřské škole Meziškolská dne 13.4.2021 a 20.4.2021 z důvodu covidové situace. Nabízím telefonickou konzultaci na tel. 737 517 121, případně indivi...
 

17.03.2021 OŠETŘOVNÉ v době uzavření školy
Na základě Krizového opatření vlády č. 200 ze dne 26.2.2021 je naše mateřská škola uzavřena od 1. 3. 2021 do odvolání. Pro děti rodičů patřících do IZS je otevřena ZŠ a MŠ Antonína Čermáka. O ošetřovné mohou rodiče zaž...
 

01.03.2021 Kritéria zápisu 2020/2021
Odkaz na kritéria zápisu naleznete ve vagónku O NÁS v sekci Zápis...
 

01.03.2021 UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY
Vážení rodiče,  z usnesení vlády ČR ze dne 26.2.2021 č. 200 o přijetí krizového opatření je MŠ Meziškolská od 1.3.2021 do odvolání uzavřena. Pro další informace sledujte prosím Lyfle nebo webové stránky školy. Hodně sil ...
 

02.02.2021 Letní provoz 2021
Plakát-Cesta do pravěku...
 

Mateřská škola Meziškolská
Sartoriova 1/2457, 169 00, Praha 6
Telefon/fax: 242 430 738, Mobil: 737 517 121
E-mail: ms.meziskolska@seznam.cz


Stránky vytvořilo: Zawoko NET s.r.o.